Pierwszoklasiści z wizytą w galerii malarstwa w Cmolasie

Uczniowie klasy 1A naszej szkoły z wychowawczynią Mariolą Wiśniewską w ramach realizacji treści programowych związanych z malarstwem i sztuką, odwiedzili wspaniałą galerię malarstwa w Cmolasie. Tam uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z malarką – Panią Kazimierą Zagrobą i podziwiali gamę przepięknych dzieł sztuki – ikony, obrazy na płótnie, na szkle i wiele różnych wytworów artystycznych stworzonych przez Panią Kazimierę. Dzieci z zachwytem wszystko oglądały i uważnie wsłuchiwały się w opowieść naszej rodzimej malarki. Prawie każdy uczeń odnalazł na ikonach swoich patronów. Wszyscy radośni i pełni wrażeń składali malarce gratulacje i wręczyli piękne podziękowanie z wyrazami uznania i wdzięczności za piękno tworzone w naszej rodzinnej miejscowości.
Było tak pięknie i miło, że trudno było stamtąd odejść, dlatego pierwszoklasiści z ogromną przyjemnością zapowiedzieli, że odwiedzą to miejsce ponownie w klasie 2. Po powrocie do szkoły zachęcili kolegów z innych klas do odwiedzenia naszej wspaniałej malarki – Pani Kazimiery, w tej pięknej galerii w Cmolasie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status