Pierwsze koty za płoty…

Czyli pierwsza wspólna wyprawa dzieci z klasy 0 A i 0 B do Gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie.

9 czerwca dzieci z klasy 0 A i 0 B wraz z wychowawczyniami poszły na wycieczkę do gminnej biblioteki. Pani Bibliotekarka przywitała wszystkich serdecznie i w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom co jest potrzebne, żeby się zapisać do biblioteki  i zostać czytelnikiem. Dzieci wyraziły chęć jak najszybszego zapisania się. Poznały również zasady korzystania z książek.

Następnie pani Ewa przeczytała przedszkolakom opowiadanie pt. “Wizyta w bibliotece”. Po wysłuchaniu opowiadania odbył się krótki konkurs na temat: Co dzieci zapamiętały z treści opowiadania? Okazało się, że test zdali na szóstkę.   Potem mieli czas aby pobawić się w kąciku  zabaw. Najwięcej emocji wywołało koło fortuny.

Kiedy nadszedł czas powrotu,  w bibliotece pani Ewa usłyszała od “Chochlika”, który ukrywał się między regałami, że dzieci z oddziałów przedszkolnych zachowywały się bardzo grzecznie, i  że będą wspaniałymi czytelnikami. Dlatego na zakończenie spotkania wręczyła dzieciom piękne zakładki do książek oraz pyszne cukiereczki, oraz kilka pochwał.

Zadowoleni, pełni wrażeń,  zachęceni do czytania dzieci wróciły do szkoły.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status