Klasowy konkurs – Patron naszej szkoły

31 maja 2022r. w klasie Ib rozstrzygnięto klasowy konkurs na plakat o patronie naszej szkoły – prof. Janie Czekanowskim. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie z klasy. Swoim udziałem potwierdzili, iż każdy uczeń powinien choć w minimalnym stopniu poznać sylwetkę patrona naszej szkoły. Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, słodki upominek i nagrodę w postaci 6 z edukacji plastycznej i polonistycznej.

Prof. Jan Czekanowski  żył w latach 1882 – 1965. Był polskim podróżnikiem, antropologiem, etnologiem, statystykiem i demografem. Zasłużył się jako profesor na Uniwersytetach we Lwowie, Lublinie, Poznaniu, a także jako członek Państwowej Akademii Nauk. Szkoła Podstawowa w Cmolasie zyskała patrona podczas uroczystości nadania imienia prof. Jana Czekanowskiego 4 maja 1990roku.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status