Cudze chwalicie, swego nie znacie…

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią, zachęceni przez pierwszoklasistów, wybrali się do galerii malarstwa Pani Kazimiery Zagroby – naszej lokalnej artystki.

U Pani Kazimiery gościliśmy w piątek 3 czerwca 2022 r. Po przekroczeniu progu galerii po prostu oniemieliśmy z zachwytu, widząc ogrom i różnorodność prac. Naszym oczom ukazały się obrazy malowane na płótnie, na szkle, w tym na lustrze, na ciekawych kawałkach drewna i wreszcie wspaniałe ikony. A każda niepowtarzalna! Dowiedzieliśmy się, że wszystkie pisane były według ściśle określonych zasad i symboliki, bo są to ikony kanoniczne. Pani Kazimiera opowiedziała nam o początkach swojej twórczej działalności, o trudach i czasem niedogodnościach, a także o sukcesach i radości z każdego ukończonego dzieła.

Talent, cierpliwość i wytrwałość, ale również wielkie serce włożone w artystyczną pracę – to wszystko sprawia, że Jej prace są tak piękne i niepowtarzalne. To była ogromna przyjemność przebywać w towarzystwie Pani Kazimiery i podziwiać wspaniałe obrazy.

Zachęcamy gorąco do odwiedzenia galerii. Naprawdę warto!

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status