Wernisaż Wystawy Prac Małych Artystów

W czwartek 12 maja 2022 r. o godzinie 17:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się Wernisaż Wystawy Prac Małych Artystów z naszej szkoły w ramach uroczystego podsumowania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Mali Artyści czyli uczniowie klasy Ib oraz dzieci z oddziałów 0A i 0B zaprezentowali swoje indywidualne  prace, które wykonali na zajęciach projektowych w ciągu tego roku szkolnego. Pierwszą propozycją, którą podziwiano na wystawie były „Obrazy malowane nożyczkami” – wiosenne kwiaty stworzone przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru. Drugą prezentowaną propozycją były obrazy tworzone na wzór wielkiego artysty – Pabla Picassa czyli prace, które powstały w ramach tematu: „Twarzą w twarz” – warsztaty artystyczne przybliżające wybraną postać ze świata sztuki. W naszym przypadku były to warsztaty artystyczne poświęcone Pablo Picasso.

Na Wernisaż Wystawy przybyli wszyscy uczestnicy projektu z klasy 1b, a także spora ilość dzieci z oddziałów 0A i 0B wraz z rodzicami i rodzeństwem. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Pan Eugeniusz Galek – Wójt Gminy Cmolas, Pani Katarzyna Brózda – Wicedyrektor SP w Cmolasie, Pani Edyta Kus – Mokrzycka – Dyrektor SOK w Cmolasie, Pani Katarzyna Jadach – lokalna artystka, która prowadziła jedne z warsztatów w ramach projektu, a także Rodzice i rodzeństwo naszych Małych Artystów i sprawców całego tego wydarzenia.

Po części oficjalnej i wręczeniu pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków, zaproszeni goście podziwiali wystawę prac i korzystali ze słodkiego poczęstunku i napojów przygotowanych przez organizatorów wernisażu.

Dziękujemy Panu Józefowi Babiarzowi – Dyrektorowi SP w Cmolasie za wsparcie podczas realizacji projektu, a  Pni Edycie Kus – Mokrzyckiej – Dyrektor SOK w Cmolasie za pomoc przy organizacji wystawy, udostępnienie ośrodka i wspaniałą współpracę ze środowiskiem szkolnym.

Wystawę Prac Małych Artystów podziwiać można od 13 do 20 maja 2022r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status