Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Dnia 6 maja 2022r. klasy drugie z naszej szkoły  wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Rzeszowa zwiedzać Muzeum Dobranocek oraz uczestniczyć w lekcji dotyczącej naszego godła państwowego. Na początku przejechaliśmy drogą obok lotniska w Jasionce, gdzie dzieci podziwiały samoloty transportowe Antonov, pasażerskie Wizzar oraz małe prywatne awionetki, a także różnego rodzaju pojazdy wojskowe. Następnie dotarliśmy na miejsce i rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Grupa pierwsza wraz z przewodniczką zwiedzała zbiory muzealne w Muzeum Dobranocek, a grupa druga miała warsztaty: tworzyli godło Polski z papieru, plasteliny i różnorodnych elementów zegarmistrzowskich. Później była zamiana. Na koniec uczniowie odebrali swoje prace plastyczne i wybraliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana: pełna wrażeń i emocji. Uczniowie naszej szkoły zostali pochwaleni przez pracowników muzeum i panią przewodnik za aktywną współpracę, zdyscyplinowanie, słuchanie wiadomości i zadawanie ciekawych pytań. Zostaliśmy zaproszeni na ponowne odwiedzenie muzeum w dowolnym czasie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status