Sukces w Wojewódzkim Konkursie “Sacrum w literaturze i sztuce”

31 marca 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje rejonowe XXII Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”. Naszą szkołę w kategorii recytatorskiej reprezentowali: Magdalena Ruman z kl. 7 a, Aleksandra Szuban i Konrad Wilk z kl. 8 b. Cała trójka zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 30 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

Komisję konkursową urzekły recytacje naszych uczniów, którzy deklamowali takie utwory jak: „Hymn do Najświętszej Panny w Ostrej Bramie” Władysława Syrokomli, „Wygodne życie” Lucjana Szczepaniaka, „Hymn o miłości” św. Pawła. Jury pogratulowało opiekunom: p. Edycie Urban i p. Magdalenie Czwałdze doboru wierszy i ich interpretacji.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.

Galeria zdjęć:

http://wdk.kulturapodkarpacka.pl/aktualnosci/newsy/eliminacje-rejonowe-konkursu-sacrum-w-literaturze-i-sztuce-w-wdk,art613/

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status