Blisko awansu

Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią i związanym z tym odwołaniem większości imprez sportowych,  szczególnie tych, które rozgrywane były w obiektach zamkniętych, wróciliśmy wreszcie do długo wyczekiwanej  rywalizacji.  Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci, startujący w  Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Maliniu (pow. mielecki). Mimo, że nie udało się żadnej z naszych drużyn awansować do półfinałów wojewódzkich, byliśmy tego bardzo bliscy. Szczególnie chłopcy, którzy z identycznym bilansem punktowym jak dwie pozostałe drużyny tj. SP Malinie oraz SP Żyraków , mając na koncie po jednej porażce i zwycięstwie, musieli  zadowolić się trzecim miejscem. O tym fakcie zdecydowała suma małych punktów, zdobytych w obydwu meczach. Zaznaczę tylko, że wystarczyło aby chłopcy zdobyli dwa kosze więcej a zajęliby pierwsze miejsce w turnieju.

Również dużą szansę na awans z drugiego miejsca miały dziewczęta. Niestety po pierwszej dość gładkiej porażce z faworytem zawodów SP Nr 11 Dębica, nie wykorzystały zdecydowanej przewagi w dwóch ostatnich kwartach kolejnego meczu i przegrały minimalnie z zespołem z Gawłuszowic, jednocześnie pozbawiając się szans na awans do kolejnego etapu zawodów. Niemniej obydwu naszym reprezentacjom należą się słowa uznania za sportową walkę o każdą piłkę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status