„Lubią książki, egzamin zdali, przyrzekali i CZYTELNIKAMI się stali”

 

     W środę 8 grudnia 2021 r. uczennice i uczniowie klasy 1 „a” przeżywali szczególnie ważne chwile w swym życiu. Na specjalne zaproszenie Pani Marty, wybrali się z wychowawczynią do szkolnej biblioteki. Do tej wizyty solidnie się przygotowali, bo wiedzieli jaki jest jej cel i bardzo tego pragnęli – złożyć przyrzeczenie i stać się CZYTELNIKAMI naszej biblioteki.

     Na początku Pani Marta opowiedziała o bibliotece i jej funkcjonowaniu i zapoznała uczniów z obowiązującymi zasadami. Następnie wybrała jedną z najciekawszych książeczek i pięknie przeczytała jej fragment, zachęcając dzieci do czytania i poznawania różnych bohaterów i przygód zapisanych w książeczkach. Pierwszoklasiści uważnie i w skupieniu słuchali Pani Marty, która w dalszej części spotkania zapowiedziała egzamin dla kandydatów na czytelników w zagadkowej formie. Wszyscy świetnie się spisali – zagadki rozwiązali znakomicie. Były gratulacje i brawa, a po nich nastąpiło uroczyste przyrzeczenie WZOROWEGO CZYTELNIKA. Od tej chwili uczniowie stali się CZYTELNIKAMI, założyli więc na głowy specjalnie przygotowane na tę uroczystość kolorowe czapeczki z napisami „JESTEM CZYTELNIKIEM”, „LUBIĘ KSIĄŻKI”.

Bibliotekarka – Pani Marta wypożyczyła każdemu nowemu czytelnikowi wybraną książeczkę i zaprosiła do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Serdecznie Jej dziękujemy 🙂

     To była wspaniała uroczystość dla Pierwszoklasistów, którzy radośni i szczęśliwi pozowali do pamiątkowego zdjęcia z pierwszą wypożyczoną książeczką.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status