Hura! Jesteśmy czytelnikami!

Dnia 26.11.2021r. uczniowie i uczennice klasy 1b zostali przyjęci do zacnego grona czytelników. To kolejne, ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów – wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem spotkania  było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze szkolnej biblioteki oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania i pasji czytelnictwa. Specjalnie na tą okazję Pani Marta Stec – Bibliotekarka przygotowała dla dzieci krótką pogadankę na temat funkcjonowania i zasobów biblioteki. Następnie odczytała treść listu, który zastała po przyjściu do pracy, a który to zostawiła dla pierwszaków wspaniała adresatka – KSIĄŻKA. Po części wstępnej przyszedł moment na krótki „zagadkowy egzamin” ze znajomości liter, który wszyscy zaliczyli celująco.  I oto, można było uroczyście złożyć przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy,  że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą.  Przyrzekamy”.

Po przyrzeczeniu nadszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki wybranej przez każdego ucznia. Nasza Pani Bibliotekarka zadbała aby spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. Za co serdecznie dziękujemy i z chęcią będziemy odwiedzać bibliotekę.

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status