Wycieczka do muzeum

W piątek 22.10.2021 r. uczniowie klas szóstych oraz kilkoro z klasy VII b pojechali do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Uczestnicy wycieczki zwiedzili dwie wystawy.  Jedna z nich to Pierwotna Puszcza Sandomierska. Dzięki  tej wystawie z Muzeum Przyrodniczego PAN w Krakowie uczniowie zobaczyli faunę i florę terenów, gdzie  pierwotnie znajdowała się puszcza. Na projekcjach filmowych obserwowali życie zwierząt wśród bujnej roślinności, a nawet mogli usłyszeć odgłosy dzikiej natury. W części edukacyjnej mogli zabawić się w tropiciela bądź  obserwować okazy owadów pod mikroskopem.

Druga wystawa, którą zwiedzili uczestnicy wycieczki, dotyczyła historii Rozwadowa, w tym rodu Lubomirskich –  właścicieli tych ziem. Uczniowie oglądali  eksponaty wywodzące się z kultury łużyckiej oraz wysłuchali ciekawych opowieści o przedmiotach pozyskanych z wykopalisk. Wystawa ta była różnorodna, zawierała wiele interesujących elementów muzealnych o zróżnicowanej tematyce.

Słoneczna pogoda oraz humory dopisywały. Opiekunami uczniów była p. Danuta Piórek i p. Anna Wilk.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status