Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego 1 z 10

Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,1 z 10” wpisał się już na stałe do harmonogramu wydarzeń w naszej szkole. Mimo nauczania zdalnego zostały zorganizowane dwa etapy: część pisemna i część ustna. W tym roku pierwszy raz podjęliśmy się zorganizowania go w formie online. Wszyscy uczniowie w pełnym reżimie sanitarnym pod opieką swoich nauczycieli wzięli udział w konkursie we własnych szkołach przed monitorami komputerów 

Do rywalizacji zgłosiło się cztery szkoły: SP w Ostrowach Tuszowskich, SP w Wilczej Woli, SP nr 1 w Kolbuszowej i SP w Cmolasie.  Mamy świadomość tego, że forma zdalna konkursu jest czymś nowym, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim nauczycielom i opiekunom, że podjęli się wyzwania i zgłosili swoich najlepszych, szkolnych matematyków. Całość konkursu poprowadziła p. Maria Bryk. Uczniowie odpowiadali w ekspresowym tempie na logiczne, ale niejednokrotnie bardzo trudne zadania matematyczne zadawane przez prowadzącą. Komisja w składzie: p. M. Bryk, p. E. Łagoda i p. A. Serafin po przeliczeniu punktów za obie części (pisemną i ustną) wyłoniła zwycięzców: 

Gabriel Laskowski – Mistrz Logicznego Myślenia – SP Wilcza Wola 

Tomasz Jarosz – Wicemistrz – SP Wilcza Wola 

Finaliści (w kolejności alfabetycznej): 

Piotr Chmielowiec 

Artur Komaniecki  

Daria Misiak 

Patrycja Ruman 

Hubert Wilczyński 

Maksymilian Wilk 

Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

W tym roku powiatowy konkurs został zorganizowany przy współpracy z Podkarpackim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.  Na części ustnej gościliśmy panią Joannę Kozubal – wiceprezes SNM. Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje słowami pani prezes: 

“Odpowiadać z taką wiedzą i z taką prędkością,

to tylko potrzeba mistrzów.” 

Organizatorzy: p. M. Bryk, p. E. Łagoda, p. A. Serafin 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status