Współpraca z Belgią kwitnie – nowe przyjaźnie!

Dwa lata temu nasi uczniowie zaczęli pisać listy do zaprzyjaźnionej szkoły w Leuven. Wspominali w nich o sposobach spędzania wolnego czasu i o zainteresowaniach. Dzięki temu nawiązali nić porozumienia. Wspólne hobby połączyło rówieśników.

Natalia Róg z kl. VII b drogą mailową lub przez FaceTime  bardzo często kontaktuje się z Milą, która rok temu gościła w naszej szkole. Było to dla niej ogromne zaskoczenie, gdyż nie wiedziała, że będzie mogła porozmawiać bezpośrednio ze znajomą z Belgii. Kiedy dziewczynki spotkały się, od razu nawiązały kontakt. Mila przy Natalii czuła się na tyle komfortowo, że uczestniczyła w lekcji języka polskiego. Podczas zajęć aktywnie włączała się do zabaw w Kalambury i Koło fortuny. Pod koniec lekcji dziewczynka opowiedziała naszym uczniom, jak wygląda jej szkoła, iloma językami się posługuje i dlaczego chce uczyć się języka ojczystego.
Dzięki listom i rozmowom online, Mila, jak i inni rówieśnicy z Belgii coraz lepiej mówią po polsku. Oprócz redagowania listów i wysyłania kartek pocztowych na różne okazje organizujemy wspólne konkursy (recytatorskie, literackie, ortograficzne), co sprawia, że uczniowie z obu szkół są zmotywowani do działania.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status