Quiz Ortograficzny w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Tablica

Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Jest to doskonała okazja do upowszechniania świadomości językowej oraz zwiększania poczucia odpowiedzialności Polaków za polszczyznę.

W ubiegłym roku szkolnym z tej okazji nasi uczniowie w trakcie przerw śródlekcyjnych mogli wziąć udział w różnych atrakcjach: Parada Bohaterów Literackich, Koło Fortuny, stoiska z pytaniami dotyczącymi wiedzy polonistycznej. W zamian za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczniowie otrzymywali drobne upominki .
Sytuacja pandemiczna Covid – 19 nie pozwala nam na powtórzenie tych przedsięwzięć, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego w tym roku proponujemy wziąć udział w QUIZIE ORTOGRAFICZNYM, który jest adresowany do uczniów kl. IV – VIII, jak również do naszej partnerskiej szkoły im. Wisławy Szymborskiej w Leuven w ramach współpracy przy projekcie 6.0.

Zainteresowani pobiorą sobie link, który będzie dostępny we wiadomości w  dzienniku Librus w każdej klasie. Konkurs odbędzie się w dniach 25-26 lutego w godz. 13.00 – 15.00.

Mistrzowie Ortografii otrzymają: punkty dodatnie,  szóstki z języka polskiego oraz nagrody.

Zapraszamy!!!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status