Nakrętki dla Majki

Akcja nakrętki

Od kilku lat w naszej szkole organizujemy akcję zbiórki plastikowych nakrętek, które są przekazywane na rzecz niepełnosprawnych, potrzebujących pomocy dzieci. Dzięki temu, że taka akcja istnieje, zakrętki nie trafiają do kosza, a potem na składowisko i nie będą się rozkładały 500 czy nawet więcej lat. Co więcej, trafią one z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat – i wrócą do nas w postaci różnych plastikowych rzeczy. Zapewne każdy z nas czuje, że powinien pomagać, chociażby poprzez udział w takiej akcji.
O wielkiej odpowiedzialności i zaangażowaniu przede wszystkim naszych uczniów i ich rodziców przekonaliśmy sie już nie raz, nawet podczas trudnego dla wszystkich czasu związanego z epidemią. Ostatnio przekazaliśmy 150 kg uzbieranych w ostatnim czasie nakrętek na rzecz małej Majki.  Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, bo za każdy kilogram nakrętek skup płaci średnio od 50 groszy do 1 zł. To niewiele, ale jeśli akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, tak jak w przypadku naszej szkoły, to jest to podwójna radość, ponieważ pomagamy potrzebującym, a tym samym dbamy o nasze środowisko naturalne.

Koordynator akcji – pedagog szkolny Renata Krakowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status