To już koniec roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo! Nauczyciele, rodzice i uczniowie, pracownicy administracji i obsługi.

Wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od szkolnych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020. W związku z niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się koronawirusa,
w połowie marca podjęta została przez premiera RP decyzja o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno –  wychowawczych. Jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne umożliwiły organizację kształcenia na odległość. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem dla nas wszystkich. Od szkoły i nauczycieli wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania i przyswajania wiedzy, uczenia się. Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy z tej sytuacji czerpać naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej z powodzeniem wykorzystane zostaną w dalszej pracy i na stałe wpiszą się w szkolną praktykę.

Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Z serca dziękuję nauczycielom, gdyż bez Waszego trudu, zaangażowania i ogromu wykonanej pracy uczniowie sami nie mogliby zrealizować swych marzeń. Zdaję sobie sprawę jak ciężko jest przygotować każdego z nich do dorosłego życia. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda się Wam – drogie koleżanki i koledzy odpocząć, byśmy mogli z nowymi siłami podjąć się kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Drodzy uczniowie. Dziękuję Wam za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy i w dużej mierze samodzielną naukę. Zdaję sobie sprawę z tego, że był to czas równie trudny dla Was. Zawsze pamiętajcie, że nauka jest szansą i starajcie się jak najlepiej ją wykorzystać! I wierzcie mi, że takie szanse pojawiają się również w trakcie wakacji. Dla wielu pewnie będą to wakacje zupełnie inne niż dotychczas, wielu zapewne pozostanie w domach. Ale nie zmienia to faktu, iż najbliższe dwa miesiące powinny być dla Was okresem odpoczynku i odprężenia. Na straconej pozycji nie stoją również Ci z Was, którzy spędzą wakacje w naszej okolicy. Spróbujcie przez ten czas dostrzec to, czego do tej pory nie zauważaliście i uwiecznić – zrobić zdjęcie lub opisać. Spróbujcie poznać historię naszej miejscowości. To również daje wiele zabawy, a jednocześnie rozwija.

Drodzy Rodzice! W tym trudnym czasie byliście Państwo blisko swoich pociech motywując do pracy i wspierając w nauce na odległość. Niezastąpione okazało się szczególne wsparcie zwłaszcza tym najmłodszym uczniom. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam za zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz wszelką pomoc w realizowaniu przekazywanych treści i zadań.

Szanowni Państwo, pracownicy administracyjni naszej szkoły! Dziękuję Wam za trud
w minionym roku szkolnym. Wasz udział w sukcesach tych młodych ludzi i powodzeniu misji edukacyjnej naszej szkoły jest często niezauważalny. Taka już rola tych, którzy pracują bardziej w cieniu, choć tak wiele od Was zależy. Przede wszystkim życzę Państwu choć chwili spokoju i wytchnienia. Przez cały rok dbacie, by ta szkoła, ten budynek funkcjonował jak najlepiej.

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie! Serdecznie Wam wszystkim dziękuję i życzę udanych wakacji.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status