Wyjątkowy dzień – 18 maja 2020 r.

 

18 maja 2020 r. przypada 100 rocznica urodzin Naszego Rodaka Jana Pawła II, którego historia życia jest z pewnością  wyjątkową opowieścią o wspaniałym człowieku – duszpasterzu, wychowawcy młodzieży, artyście, filozofie, który miał wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączyło wszystkie jego życiowe powołania stało się przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia.

Spróbujmy “zatrzymać się na chwilę”, przypomnieć  sobie Jego fascynującą biografię, która  dowodzi, że ludzkie życie może być proste i zwyczajne, a zarazem niezwykłe i niepowtarzalne. Przybliżmy sobie bogaty dorobek Jego życia. Dzięki temu pozostając w swoich domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie tej niepowtarzalnej rocznicy.

Udekorujmy tego dnia okna naszych domów w ozdoby, dekoracje, które posiadamy lub takie, które zostaną wykonane własnoręcznie, nawiązujące do postaci  świętego Papieża. Niech będą one naszym wyjątkowym  podziękowaniem za życie i pontyfikat świętego Jana Pawła II  – Karola Wojtyły z Wadowic. 
Drodzy Uczniowie zachęcam Was do aktywności zarówno Was najmłodszych, jak i  starszych. Niejednokrotnie udowodniliście, że potraficie z wielkim zaangażowaniem włączyć się w organizowane przez szkołę różne akcje, uroczystości i przedsięwzięcia, niejednokrotnie przy udziale Waszych Rodziców.
Bo jak powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II:
Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.
    

Propozycje ozdób, dekoracji możecie zobaczyć na platformie szkoły – kurs świetlica, które zostaną zamieszczone po niedzieli.

                           Pedagog szkolny – Renata Krakowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status