Dzień Matki w Polsce i w Belgii – realizacja projektu Szkoła 6.0

 

Składamy serdeczne życzenia

wszystkim Mamusiom naszych uczniów i partnerskiej szkole w Belgii

za troskę i opiekę nad swoimi pociechami,

a w tym szalonym czasie za ogromną pomoc

i wspieranie w zdalnej edukacji dzieci.

Oto kilka wypowiedzi i wierszy naszych uczniów dla Was, kochane Mamy:

Kocham moją Mamę za to, że jest ze mną na dobre i na złe. Zawsze mogę na nią liczyć.

Patrycja

Kocham Mamę za cierpliwość i wyrozumiałość. Jest przy mnie, kiedy mam wysoką gorączkę, jak również wtedy, gdy stłukę kolano. Pociesza, ociera łzy i nuci piosenkę na dobranoc.

Julia

Kocham moją Mamę za wszystko, co robi, abym był szczęśliwy oraz za to, że pomaga mi w trudnych sytuacjach. Jest ona bardzo wyrozumiała. Umie mnie wysłuchać, gdy jestem smutny, daje mi dużo dobrych rad.

Konrad

Kocham moją Mamę za promienny uśmiech. Jej optymistyczne podejście do życia dodaje mi skrzydeł!!! Bez niej świat byłby szary, bury i ponury.

Filip

Mama jest dla mnie najlepszym przyjacielem, mogę z nią szczerze porozmawiać na trudne dla mnie tematy. To bardzo ważna osoba w moim życiu. Ona sprawia, że bolesne momenty stają się radośniejsze. Pomaga mi postrzegać życie w jasnych barwach. Dzięki Niej nie popełniam tych samych błędów, staram się doskonalić swoją osobowość.

Konrad

Mama jest dla mnie najważniejszą osobą na świecie!!! Bardzo ją kocham. Nie wiem, co bym bez niej zrobiła. Jest powierniczką moich tajemnic.

Kinga

Moja mama ma na imię Iwona. Jest zawsze uśmiechnięta i zadowolona. Bardzo dużo pracuje i niestety nie ma czasu dla siebie, więc często jej pomagamy. Moja mama jest najlepsza na całym świecie i za żadne skarby bym jej nie wymienił na inną.

Karol

Moja mama ma na imię Agnieszka. Jest bardzo sympatyczną osobą. Bardzo o nas dba. Lubi czytać książki. Piecze pyszne ciasta, zwłaszcza szarlotkę. Często chodzimy z nią na spacery. Chętnie pomagam mamie w pracach domowych. Lubię moją mamę, ponieważ jest niezastąpiona.

Adrian

Moja mama ma na imię Barbara. Obchodzi urodziny w kwietniu, a imieniny w grudniu. Ma długie czarne włosy i jest wysoka. Mama lubi żartować i opowiadać różne ciekawe historie. Zajmuje się domem i dba o to, aby niczego nam nie zabrakło. Kiedy czegoś nie wiem zwracam się do niej, a ona służy mi pomocą. Moja mama jest dobra, wyrozumiała, cierpliwa. Cieszę się, że ją mam.

Miłosz

Moja mama ma na imię Ewelina. Jest najlepszą mamą pod słońcem. Pomaga mi we wszystkim. Jestem szczęśliwa, że ją mam i za to ją bardzo kocham.

Kornelia

Moja mama jest bardzo miła. Obchodzi urodziny w marcu. Ma czarne włosy i jest szczupła. Bardzo lubi kwiaty. Bardzo kocha mnie i moje rodzeństwo. Doskonale wiem, że nigdy nas nie opuści.

Aleksander

Moja mama ma na imię Łucja. Jest ładna, łagodna i cierpliwa. Troszczy się o mnie i chce, żeby mi było jak najlepiej. Gdy mi jest smutno, to mnie pociesza. Pomaga mi, kiedy potrzebuję pomocy. Chce, żebym nie jadł za dużo cukierków.

Wiktor

***

Mamo! Ty jesteś jak wiosna,
pomimo trudności uśmiechnięta i radosna.
Ty w domu wciąż pracujesz,
Ty sprzątasz i gotujesz
i Ci za to teraz serdecznie podziękuję.

Ty się troszczysz najwięcej
i Ty byś za dzieci oddała swe serce
i choć siwa Twoja głowa
dobrze, że Cię mam, jesteś wyjątkowa.

Gabrysia

***

Wiersze dla Mamy

Mamo moja kochana!

Wstajesz z samego rana

Wszystkimi się opiekujesz

Pyszne obiadki gotujesz

Masz zawsze dla nas czas

Wiem, że kochasz nas😊

Emilka

***

Dzień Mamy – dzień radosny

zapach kwiatów, zapach wiosny

dzieci złożyć chcą życzenia:

dużo zdrowia, powodzenia.

Rumianki, bratki, stokrotki, bławatki

Niech ucieszą serce zatroskanej matki.

Niech te kwiatki powiedzą same

jak my bardzo kochamy Mamę!

Gabrysia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status