Razem na Święta

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej pod tytułem: ,,Razem na Święta”. W ramach tej akcji nauczyciele i uczniowie podjęli szereg działań nakierowanych na wspólne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia nie tylko wewnątrz szkoły ale przede wszystkim wyjście na zewnątrz, do innych ludzi. Jednym z elementów podjętych działań było przygotowanie kartek świątecznych przez uczniów pod hasłem ,,Podaruj Uśmiech”. Odzew był niespodziewanie zaskakujący: uczniowie zrobili około 300 kartek o tematyce świątecznej. W tę akcję włączyła się bardzo duża grupa uczniów począwszy od najmłodszych. Kartki trafiły wraz z opłatkiem i życzeniami do szerokiej grupy osób, głównie seniorów w naszej gminie, emerytowanych nauczycieli, przyjaciół naszej szkoły czyli współpracujących ze szkołą instytucji ale także do mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej i uczestników Warsztatów Terapii Dziennej w Cmolasie. W tym przedświątecznym czasie  uczniowie zbierali żywność dla potrzebujących oraz przygotowywali ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne, które w części ozdobiły żywą choinkę zaniesioną przez uczniów do Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie przez Szkolne Koło Caritas a w części wzięły udział w naszym szkolnym kiermaszu ozdób świątecznych, który odbył się w dniach 19 -20 grudnia. Zwieńczeniem wszystkich przygotowań świątecznych było spotkanie wigilijne w piątek 20 grudnia, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Podczas montażu słowno-muzycznego rozbrzmiewały słowa pięknych polskich kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Spotkanie zakończył dyrektor szkoły – Pan Józef Babiarz składając wszystkim życzenia świąteczne. Ten czas przedświątecznych przygotowań, pełen zaangażowania, poświęconego czasu, radości i okazywania uczuć innym ludziom to  wspaniała lekcja życia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status