Szkoła pamięta

Uczniowie klasy III B pamiętają

 

Cały październik uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji ” Odwiedzamy i porządkujemy groby na cmentarzu parafialnym w Cmolasie”, a także zaangażowaliśmy się w akcję ” szkoła pamięta” ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji klasa III B w dniu 24 października odwiedziła nasz zabytkowy kościółek i zapoznała się z jego historią, a także odwiedziła groby zmarłych nauczycieli, którzy kiedyś uczyli w naszej szkole i zapalili symboliczne znicze pamięci. Ponadto uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich, którzy są pochowani na tym cmentarzu. Jak co roku większość uczniów naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyła się również w akcję szkolnej ” Caritas” zbierającej znicze biało – czerwone, które w czasie Święta Zmarłych zostały zapalone na cmentarzach i miejscach pamięci za wschodnią granicą naszego kraju. Budujące jest to, że nasi uczniowie wiedzą co to jest patriotyzm i jak zachowywać się patriotycznie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status