Sukces naszej uczennicy

7 listopada w Dworku w Straszęcinie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,,Dzieła Mistrzów pod lupą 2019 – Wisława Szymborska” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Konkurs był kierowany do uczniów kl. V-VIII z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnicy mieli zaprezentować po dwa utwory literackie: jeden – Wisławy Szymborskiej i drugi – innego pisarza. Jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Szkołę Podstawową w Cmolasie reprezentowała Aleksandra Szuban z klasy VI i Katarzyna Ruman z klasy VII. W gronie czternastu laureatów znalazła się nasza uczennica.
13 listopada odbyło się podsumowanie w/w konkursu i uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów. Miło nam poinformować, że Aleksandra Szuban zdobyła I miejsce! Trzeba podkreślić, że w konkursie wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczniów z całego Podkarpacia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status