Kampania profilaktyczna “Klikam z głową”

W naszej szkole w dniach 9-10 października odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4-8 dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Rzeszowie „Klikam z głową”.
Celem tych zajęć jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.
Prowadzący przybliżyli dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!
W drugim semestrze tego roku spotkania edukacyjne z tego zakresu przeprowadzone zostaną w klasach 1-3.
Bardzo dziękujemy p. Barbarze Gretkowskiej i p. Dariuszowi Garbaczewskiemu za te niezwykle ciekawe i pouczające spotkania.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status