Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki – G2 Arena Jasionka

Uczniowie klasy 7a, 7b i 6b w dniu 20 września 2019r. pod opieką p.A.Gancarz, p.E.Łagoda i p.T.Trojnackiego byli uczestnikami pokazów i warsztatów Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki.

Festiwal zorganizowany był przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, która za cel postawiła sobie popularyzacje nauki i edukacji wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu efektownych eksperymentach chemicznych. Dowiedzieli się o właściwościach gazów zawartych w powietrzu: o tym, że ciekły azot zamraża różne przedmioty, natomiast z pomocą dwutlenku węgla wytwarzana jest fabryka piany. Posmakowaliśmy kuchni molekularnej m.in. kawioru i ravioli wytworzonych w warunkach laboratoryjnych. Uczniowie podczas zwiedzania sali wystawowej mogli samodzielnie skorzystać z symulatorów wirtualnej rzeczywistości (m.in. szybowca, samolotu F35, wirtualna podróż tandemem przez GreenVelo, symulatory 9D i 5D), planetarium, łamigłówek matematycznych, zabytkowych pojazdów i nowoczesnych technologii. Dowiedzieli się jak powstaje szkło i przedmioty z niego zrobione. Mogli programować roboty i budować modele samolotów. Poznali historię i życie naszych przodków, wcielili się w archeologów, uczyli się kaligrafii. Zakres przekazywanej wiedzy był naprawdę ogromny, ale na pewno takie praktyczne lekcje na długo pozostaną w pamięci.

E. Łagoda

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status