Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek 27 września 2019 r. z inicjatywy polonistów nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania ogłoszonej przez Polską Izbę Książki. Jej celem jest promocja czytelnictwa i czerpanie przyjemności z czytania i słuchania.
Z tej okazji gościliśmy w bibliotece Dyrekcję Szkoły: pana Józefa Babiarza i panią Katarzynę Brózda, którzy dali wzór i pięknie przeczytali czwartakom dwa początkowe fragmenty zawsze aktualnej ,,Akademii pana Kleksa”. Później zadanie kontynuowali starsi koledzy z klas siódmych i ósmych, którzy tak zaciekawili słuchaczy, że na sali panowała niepowtarzalna atmosfera i była znacząca cisza.
Święto było świetną okazją do pokazania dużego znaczenia głośnego czytania , które wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, poprawia pamięć i koncentrację, uczy myślenia, rozwiązywania problemów, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wartościowym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Mamy nadzieję, że w naszej szkole narodziła się nowa tradycja, która będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status