Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Patrona – Jana Czekanowskiego

W dniu 30.04.2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pamięci naszego patrona.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru. Po odśpiewaniu Hymnu Polski,  uczniowie  nowego pocztu sztandarowego złożyli  uroczyste ślubowanie.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Brózda, która przybliżyła uczniom tradycję obchodów tego święta.  Po wysłuchaniu  wielu ważnych informacji, uczniowie z klas starszych   odegrali scenki umożliwiające lepsze poznanie postaci m.in.: króla Stanisława Augusta, Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Seweryna Rzewuskiego, Ignacego Potockiego,  Ksawerego Branickiego  oraz historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W trakcie apelu odśpiewano również pieśni patriotyczne.

W kolejnej części programu przedstawiciele  klas IV-VIII zaprezentowali plakaty poświęcone naszemu  patronowi. Prace te zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły, aby każdy mógł pogłębić swoją wiedzę na temat Jana Czekanowskiego.

Ostatnią częścią  programu było zaprezentowanie przez zespół muzyczny wspaniałego tańca.

Po zakończeniu apelu Pani Dyrektor podziękowała uczniom, p. Edycie Urban , p. Ilonie Sekman za przygotowanie uroczystości, p. Tomaszowi Wilk za oprawę muzyczną oraz p. Renacie Krakowskiej za przygotowanie dekoracji.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status