Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego

W siódmym „Powiatowym Konkursie Matematycznym 1 z 10 o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia” organizowanym w naszej szkole, wzięło udział 44 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu kolbuszowskiego. Finał odbył się w czwartek – 28 marca. Jak co roku część ustną poprowadziła pani Maria Bryk – nauczycielka matematyki.

Zmagania uczniów uzdolnionych matematycznie obserwowali ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Podczas gali wręczenia nagród głos zabrał wójt gminy Cmolas p. Eugeniusz Galek, który corocznie wspiera działania matematyczne w naszej szkole. Pan wójt pogratulował matematykom realizacji pomysłu.

Dyrektor szkoły p. Józef Babiarz podczas przemówienia przekazał informację o współpracy ze szkołą w Belgii. W tym roku konkurs realizowany był również  w „Polskiej Szkole Leuven im. Wisławy Szymborskiej”, gdzie w Belgii pod czujnym okiem pani dyrektor Elżbiety Grabiec, uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi.

Relację wideo z wydarzenia w Cmolasie mogły oglądać dzieci ze szkoły w Leuven. Realizacja tych działań pozwoli obu szkołom na zaciśnięcie więzi dzieci przebywających w Polsce z tymi, którzy przebywają poza granicami naszego kraju. Nasza szkoła rozpoczęła w ten sposób współpracę z polską szkołą w Belgii.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Michał Mikoś – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

2 miejsce – Błażej Książek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Pozostali finaliści:

Julia Łakomy – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej

Piotr Sączawa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Ignacy Janus – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

Jacek Grosiak – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

Julia Szypuła – Szkoła Podstawowa w Lipnicy

Paweł Urbaniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Arkadiusz Maziarz – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

Kacper Łuc – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

 

Patronat honorowy na konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, a patronat medialny: „Tygodnik Korso Kolbuszowskie” i „Twoje Radio Cmolas”.

Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Cmolasie, a wszystkim uczestnikom zostały przekazane upominki przekazane przez biuro Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Podczas realizacji konkursu można było również spróbować świeżych owoców i soków w ramach realizacji „ Programu dla szkół” skierowanego na promocję zdrowej żywności. Produkty do degustacji przekazane zostały przez p. Jerzego Kiliańskiego- prezesa Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu.

Wszystkim fundatorom nagród i sponsorom serdecznie dziękujemy.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

E. Łagoda

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status