Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

W dniu 14.03.2019r. w Urzędzie Gminy w Cmolasie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje przeprowadził przedstawiciel KP PSP w Kolbuszowej st. kpt. Paweł Tomczyk. Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się sprzętem pożarniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:  I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne.

Wyniki naszych uczniów w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019

I miejsce – Konrad Wilk (I grupa)
II miejsce – Maksymilian Zagroba (I grupa)
I miejsce – Katarzyna Mazur (II grupa)

Katarzyna i Konrad zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w kwietniu (data nie ustalona) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status