Srebrne siatkarki

Bardzo dobrym wynikiem zakończył się udział naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. W zawodach, których byliśmy organizatorami, udział wzięły najlepsze zespoły naszego powiatu, wyłonione z wcześniejszych turniejów gminnych. Dzięki szczęśliwemu losowaniu, trafiliśmy do grupy z której awans do finału dawało tylko jedno zwycięstwo, gdyż jeden z zespołów nie dotarł na turniej. Należało wykorzystać ten fakt i ta sztuka nam się udała, gdyż bardzo pewnie i z dużą przewagą pokonaliśmy zespół ze SP w Kopciach 2:0 (25:12)(25:14). Z drugiej grupy do finału awansowała drużyna z Niwisk, która pokonała zespoły z Majdanu Królewskiego oraz Widełki i uważana była za murowanego faworyta całych zawodów. Początek meczu finałowego wyglądał bardzo obiecująco w naszym wykonaniu. Nasz zespół nie wystraszył się faworyzowanego przeciwnika, którego skład oparty był na zawodniczkach ligowych i postawił im wysokie wymagania. Niestety dużo większe ogranie i doświadczenie naszych rywalek pozwoliło im na korzystne rozstrzygniecie pierwszego seta. Drugi set przebiegał już po dyktando zespołu z Niwisk i ustalił kolejność najlepszych drużyn naszego powiatu. Drugie miejsce uzyskane przez nasze dziewczęta zasługuje na duże wyróżnienie, gdyż poziom drużyn z miejsc 2 do 5 był bardzo wyrównany. Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół z Widełki, natomiast tuż za podium uplasowały się reprezentantki z Majdanu Królewskiego i Kopci.

W składzie naszych srebrnych medalistek były: Karolina Mokrzycka, Marcelina Magda, Izabela Pachucka, Oliwia Gacek, Patrycja Ozga, Sylwia Gul, Katarzyna Mazur, Izabela Magda oraz Roksana Gul.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status