Szkolny Dzień Głośnego Czytania

Ten dzień był wyjątkowym dniem dla uczniów klas 1–3 naszej szkoły. Wszystkie dzieci klas młodszych z udziałem zaproszonych gości – p, Agnieszki Maciąg – przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców, ks. Mariusza Bilskiego oraz najmłodszych kolegów z oddziałów zerowych z wychowawczyniami, obchodziły Szkolny Dzień Głośnego Czytania. Było to podsumowanie akcji głośnego czytania trwającej od 12 września w naszej szkole w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa oraz wyrabianie nawyku codziennego czytania samodzielnego lub z rodzicami w domu. Dzieci słuchały w szkole wzorowego czytania i poznawały przygody Słodziaków, a następnie zgodnie z zasadami konkursu wymyślały własne przygody Słodziaków i przedstawiały je w formie rysunku (kl.1), komiksu (kl.2) i opowiadania z ilustracjami (kl.3). Prace dzieci wraz z relacją foto z obchodów Szkolnego Dnia Głośnego Czytania wychowawczynie – p. M, Wiśniewska, p. J. Reguła, p. A. Cichoń i p. B. Płaza przesłały do organizatorów konkursu. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19 listopada 2018 r.

Wszyscy czekamy na werdykt jury, trzymając kciuki za zwycięstwo naszych klas.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status