Pierwszoklasiści czytelnikami biblioteki

We wtorek 27 listopada uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Wizyta w bibliotece dostarczyła dzieciom wielu emocji, ponieważ oczekiwały na ten dzień już od dawna przychodząc i pytając o możliwość wypożyczania książek.

Uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki razem ze swoją wychowawczynią panią Mariolą Wiśniewską. Przybyli w pięknych samodzielnie wykonanych czapkach z napisem: Jestem czytelnikiem.

Po zapoznaniu z zasadami korzystania z biblioteki i księgozbioru oraz po pozytywnym zaliczeniu przez wszystkie dzieci wesołych egzaminów czytelniczych, stwierdzono ich gotowość do przyjęcia w grono czytelników.

Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Wraz z wychowawczynią klasy życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkrywały przed nimi świat przygód i wspaniałych emocji. Niech czytanie rozwija ich wyobraźnię, ciekawość świata i dostarcza potrzebnej wiedzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status