Maraton czytania w bibliotece

Kto powiedział, że czytanie jest nudne? 31 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie czytelnicze promujące cykl książek J. Kinneya pt.: “Dziennik cwaniaczka”. Głównym celem bibliotecznej imprezy było wskazanie młodym czytelnikom literatury, dzięki której polubią czytanie i przekonają się, że książka może być atrakcyjna i ciekawa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II – VI, którzy wysłuchali wybranych fragmentów z kilkunastu książek składających się na cykl. Czytaniu towarzyszyły wspólne rozmowy i refleksje na temat poznawanych bohaterów.

Maraton czytania to nie pierwsza taka impreza w bibliotece. Od kilku tygodni w każdy czwartek na przerwie po 4 lekcji ma miejsce głośne czytanie książek dla młodszych uczniów pod hasłem: “Czytam sobie w bibliotece”. W akcji pomagają uczniowie starszych klas. Do tej pory poznaliśmy bohaterów z serii książek o “Koszmarnym Karolku”, “Hani Humorek”, “Cukierku” oraz bohaterów “Kapelusza Pani Wrony”.

Biblioteka szkolna uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki dotacji księgozbiór biblioteki wzbogacił się o nowości dla młodszych i starszych czytelników. Wszystkie wymienione powyżej tytuły serii książek również zostały zakupione w ramach programu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status