Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy szkolnej

W ubiegłym tygodniu świetlica szkolna wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie rozmawiali o tym, co to znaczy być życzliwym, stworzyli kodeks życzliwego ucznia oraz wybrali króla i królową życzliwości. Przez kilka dni do specjalnej skrzynki można było wrzucać karteczki i listy z pozdrowieniami i miłymi wiadomościami, których adresatami byli koledzy, koleżanki i nauczyciele. Świetlicowa Poczta Życzliwości i Pozdrowień cieszyła się wielkim powodzeniem, a wręczanie i czytanie liścików wzbudziło wiele uśmiechu i pozytywnych emocji.

Świetliczaki pisały również wierszyki i rymowanki o życzliwości i uprzejmości, a na świetlicowej tablicy umieszczano codziennie miłe, kolorowe karteczki z pozdrowieniami i ciepłymi słowami, którymi uczniowie chcieli się podzielić.

Towarzysząca dzieciom wspaniała atmosfera życzliwości i radości skłoniła je do przemyśleń, że warto być dobrym, uśmiechniętym  i miłym każdego dnia.

 

Ilona Sekman i Marta Stec

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status