100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 9 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody setnej rocznicy rozpoczęły się od wprowadzenia pocztów sztandarowych. Punktualnie o godz. 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała cztery zwrotki naszego hymnu narodowego, włączając się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” rozpoczęła się parada klas młodszych. Uczniowie w strojach o biało – czerwonych barwach z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami maszerowali wspólnie z wychowawcami przed zgromadzoną publicznością. Następnie głos zabrała p. dyrektor Katarzyna Brózda. W swoim wystąpieniu przedstawiła dążenia naszego narodu do upragnionej wolności, podkreśliła wartość niepodległej Ojczyzny dla współczesnych pokoleń.

Kolejnym etapem uroczystości było wystąpienie młodzieży szkolnej, która przedstawiła montaż słowno – muzyczny „Polskie drogi do Niepodległości”. Podniosły nastrój podkreślały stroje galowe uczniów z przypiętymi kotylionami wykonanymi przez nich oraz znakomita scenografia przygotowana przez p. Renatę Krakowską. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem „Roty”.

Program przygotowały: p. Zofia Krzyżak i Anna Wilk
Oprawę muzyczną: P. Ewa Jóźwik i p. Tomasz Wilk
Oprawę plastyczną: p. Renata Krakowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status