Udany start biegaczy w Gminnych Igrzyskach Dzieci

W dniu 5 października 2018 r. 23 uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w Gminnych Igrzyskach Dzieci w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się przy Szkole Podstawowej w Porębach Dymarskich. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt oraz dwóch chłopców (uczniowie klas 3 i 4 w biegu na 600 m oraz klas 5 i 6 w biegu na 800 m). Klasyfikację prowadzono indywidualnie jak również drużynowo. Drużyna składała się z sześciu zawodników. Do klasyfikacji drużynowej liczyły się wyniki pięciu najlepszych biegaczy. Suma punktów decydowała o miejscu zespołu. Do zawodów powiatowych awansowało po dwie drużyny z każdej kategorii oraz zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca indywidualnie o ile ich drużynie nie udało się awansować.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. I tak

– Wiktoria Borowiec                – 600 m           –          I miejsce,

– Kacper Augustyn                  – 600 m           –          III miejsce,

– Natalia Wit                           – 800 m           –          I miejsce,

– Natalia Czachor                    – 800 m           –          II miejsce,

– Szymon Noga                       – 800 m           –          I miejsce,

– Hubert Wilczyński                 – 800 m           –          II miejsce.

Zespołowo:

Drużyna młodszych dziewcząt w składzie: Wiktoria Borowiec (1 miejsce), Roksana Drapała (4), Jagoda Magda (5), Wiktoria Wiącek (6), Milena Mycek (7), zajęła pierwsze miejsce.

Chłopcy, grupa młodsza: Kacper Augustyn (3 miejsce), Szymon Kiwak (6), Dawid Guźda (9), Michał Litwin (10), Nikodem Wilczyński (11), Hubert Halat (13), Wojciech Pastuła (14) zwyciężyła
w swojej kategorii wiekowej.

Dziewczęta starsze: Natalia Wit (1), Natalia Czachor (2), Aleksandra Szuban (4), Alicja Kiwak (5), Daria Misiak (6), Magdalena Jadach (7) zajęła miejsce pierwasze.

Chłopcy starsi: Szymon Noga (1 miejsce), Hubert Wilczyński (2), Szczepan Wójcik (5), Hubert Piechota (6), Mikołaj Wójcik (7) zwyciężyła w swojej grupie wiekowej.

Wszyscy zawodnicy awansowali do zawodów powiatowych.

Zawody powiatowe zostaną rozegrane na 9 października 2018 r. na Stadionie Miejskim w Kolbuszowej.