Nakrętki dla Mai

Od kilku lat nasza szkoła prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek, które są zbierane w ramach akcji charytatywnej ph. “Pomagaj razem z nami”. Jesteśmy otwarci na potrzeby każdego, komu możemy pomóc. Przyczynić się do tego,  aby nikt nie tracił nadziei, nie poddawał się losowi, bo przecież każdy nawet najdrobniejszy gest zmienia świat, CZYJŚ świat. Do tej pory pomagaliśmy kilku dzieciom, a obecnie małej Mai Pyzińskiej, na rzecz której, w tym roku szkolnym zebraliśmy 610 kg nakrętek. Być może jest to niewiele, ale jest to efekt ogromnego zaangażowania naszych uczniów, którzy niejednokrotnie udowodnili, że nie jest im obcy los i pomoc drugiemu w potrzebie. Jak powiedziała Anna Dymna “Odkąd weszłam w świat prawdziwego cierpienia, przestałam narzekać. Cieszę się z tego, że mam ręce i nogi. Wcześniej nie wiedziałam, że jest to powód do szczęścia. Zostałam wyróżniona przez los wobec tylu pokrzywdzonych i jestem im coś winna”. Jej słowa będą myślą przewodnią w dalszym naszym działaniu na rzecz potrzebujących.

 

Koordynator akcji – pedagog szkolny Renata Krakowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status