Kajakami po rzece Wieprz

W środę 30 maja 2018 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka połączony z dniem sportu szkolnego. Z tej okazji 29 uczniów klas siódmych wraz z opiekunami wybrało się na spływ kajakowy rzeką Wieprz.

Autokar dowiózł nas do miejscowości Obrocz, gdzie czekały na nas kajaki. Po krótkim przeszkoleniu i zapoznaniu z regulaminem spływu ruszyliśmy na szlak. Piękna, słoneczna pogoda, lekki wiaterek, chłód bijący od wody sprzyjały naszej wyprawie. Spokojny nurt rzeki pozwalał nam na podziwianie piękna przyrody występującej na Roztoczu. Dno porośnięte wodorostami. Na brzegach drzewa i różne gatunki traw przyciągały wzrok swoją soczystą zielenią. Co rusz napotykaliśmy na pływające kaczki z małodymi.

Po dwóch godzinach wiosłowania pokonaliśmy ponad połowę trasy i zatrzymaliśmy się na posiłek by uzupełnić energię i nabrać sił na dalszą drogę. Na dużym grillu nad ogniskiem upiekliśmy kiełbaski, które otrzymaliśmy przed wyjazdem od Rady Rodziców. Po posiłku co odważniejsi, korzystając z okazji zaliczyli pierwszą w tym roku kąpiel na świeżym powietrzu.

Posileni i wypoczęci ruszyliśmy na ostatni etap wyprawy. Do miejscowości Bagno gdzie czekał na nas autokar dotarliśmy bardzo szybko. Wszyscy cali, zdrowi i opaleni, chociaż trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status