ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim

W dniu 21 maja 2018 r. grupa 27 uczniów klas siódmych udała się na wycieczkę do Parku Rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim. Zoom Natury  to ogromny park rekreacji (o powierzchni ponad 10 ha) położony nad Zalewem Janowskim. To przepiękna, piaszczysta, powydmowa plaża ciągnąca się na przestrzeni  500 metrów. To plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne i bulodrom otoczone naturalną roślinnością. To jeden z atrakcyjniejszych w Polsce Parków Linowych. To nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą.

Janów przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, a lekki, chłodny wiaterek nie pozwolił odczuwać gorąca. W ośrodku czekało na nas wiele atrakcji. Zabawę rozpoczęliśmy od doskonalenia umysłu i ciała.

Jedna grupa udała się do ESCAPE ROOM gdzie musieli wykazać się swoją kreatywnością i sprytem. Posługując się inteligencją i błyskotliwością trzeba było rozwiązać wszystkie zagadki, które umożliwiały wyjście z zamknięte „Nawiedzonej piwnicy”.

Druga grupa udała się w tym czasie do parku linowego gdzie mogła sprawdzić swoją odwagę i sprawność na trudnych przeszkodach usytuowanych kilka metrów nad ziemią.

Potem nastąpiła zamiana. Zarówno jedna jak i druga grupa bardzo dobrze poradziła sobie w obu zadaniach i zasłużyła na posiłek i chwilę aktywnego odpoczynku w plenerowej siłowni, pięknej, piaszczystej plaży oraz placu energii z fontannami.

Czas upłynął nam bardzo szybko. Dwie ostatnie godziny poświęciliśmy na aktywne zwiedzanie Laboratoriów.

  1. Laboratorium główne – obejmuje zakres informacji z przyrody, historii naturalnej, gatunków roślin i zwierząt znajdujących się pod ochroną ukazując naturalne dziedzictwo za pomocą nowoczesnych środków przekazu.
  2. Laboratorium „Runo leśne” – obejmuje zakres informacji o budowie i ekosystemie lasów.
  3. Laboratorium „Awifauny i troposfery” – opowiada o różnych gatunkach ptaków i ich zwyczajach (można posłuchać ich głosów) oraz zasadach aerodynamiki i niezwykłych zjawiskach atmosferycznych.
  4. Laboratorium Recyklingu i energii – ekspozycja pokazuje jak i z czego powstaje energia oraz porusza jakże aktualne tematy recyklingu i ochrony środowiska.

Czas w spędzony w ośrodku upłynął nam bardzo szybko i niestety trzeba było wracać do domu. Pełni dobrego humoru i pozytywnej energii opuściliśmy Park, w którym każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie i mile spędzić czas. Niektórzy zapowiedzieli, że jeszcze tu wrócą.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status