Festiwal Nauki i Techniki w Kolbuszowej

13 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbył się Festiwal Nauki i Techniki. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych pod opieką p. Edyty Urban i p. Agnieszki Maciąg.

Młodzież mogła zobaczyć różne stanowiska, przedstawiające podstawowe prawa z zakresu matematyki i fizyki. Chętni uczniowie wzięli udział w ciekawych grach i zabawach edukacyjnych. Podczas zwiedzania poszczególnych stanowisk, szóstoklasiści mieli możliwość zobaczyć wynalazki
i eksponaty naukowe, drony, jak również symulatory lotu. Podczas oglądania ciekawych wynalazków uczniowie mogli wypróbować, jak działają. Na miłośników motoryzacji czekała wystawa dżipów, gokartów, samochodów elektrycznych i aut wojskowych.

Pokazy, doświadczenia, eksperymenty to doskonały sposób zainteresowania uczniów tym, co nas otacza. Za pośrednictwem innowacyjnych doświadczeń nasi uczniowie nie tylko kształtowali wyobraźnię, ale poznawali najnowsze tajniki nauki.

Szóstoklasiści zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy  aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykonywali wszelkie polecenia prowadzącego.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status