Piątoklasiści na XVI Festiwalu Teatrów w Trzęsówce

Uczniowie kl. Va i Vb w dniu 03.12.2017r. reprezentowali naszą szkołę na XVI Festiwalu Teatrów w Trzęsówce, wystawiając sztukę “Momo i złodzieje czasu”, przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: p. H. Guściora, p. E. Urban, p. A. Stec i p. M. Wilka.
Spektakl był oparty na motywach powieści “Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas”, autorstwa Micheala Endego.
Przedstawienie było adresowane do widzów w różnym wieku. Dla dorosłych była to symboliczna opowieść o cennym czasie i konieczności oszczędzania go dla swoich najbliższych. Natomiast dzieci mogły odkryć, że za ciągły brak czasu odpowiedzialna jest tajna organizacja o nazwie Kasa Oszczędności Czasu i jej wysłannicy Szarzy Panowie. To oni odbierają ludziom cenne minuty, godziny, niszczą międzyludzkie relacje. Pochłonięci pracą ludzie stają się smutni i samotni, a dzieci są tymi, którzy wnoszą w szarą codzienność odrobinę radości i zabawy.
Kto nie oglądał tej fantastycznej opowieści, niech żałuje! A my czekamy na werdykt Jury.

Halina Guściora

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status