Festyn Piłki Ręcznej w Sieniawie koło Rymanowa

Od września tego roku Szkoła Podstawowa w Cmolasie została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu pod nazwą „Gramy w Ręczną”. W programie uczestniczy 10 szkół z Województwa Podkarpackiego.Dwudziestu jeden uczniów (4 dziewczynki i 17 chłopców) z klas 3 i 4 bierze udział w zajęciach nauczania i doskonalenia elementów gry w piłkę ręczną. Odbywają się one w formie gier i zabaw dwa razy w tygodniu.

W ramach tego programu 15 reprezentantów wyjechało na Wojewódzki Festyn Piłki Ręcznej, który odbył się w Sieniawie koło Rymanowa w dniu 8.12.2017 r. Uczestniczyło w nim niemal 200 dzieci ze szkół całego województwa objętych tym programem.

Dzieci wystartowały w sześciu różnych wyścigach z piłkami oraz innymi przyborami takimi jak: „Zamiana piłek”, Kozłowanie piłek”, „Wyścig w workach”, Sztafeta z piłkami”,  „Wyścig z szarfami”, „Kółka ringo”. Nasi uczniowie zwyciężyli w trzech spośród tych wyścigów, mimo, że rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w walkę o zwycięstwo i dali z siebie wszystko. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i przyjazna atmosfera, nawiązanie nowych znajomości i porównanie swoich umiejętności z innym. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali złote medale i pamiątkowe dyplomy, a szkoła piękny puchar.

Mimo zmęczenia zawodami i długą podróżą wrócili zadowoleni, szczęśliwi i pełni chęci do nowych zajęć.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status