Z życia świetlicy szkolnej

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w świetlicy szkolnej dwa ważne wydarzenia.

21 listopada uczciliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Uczniowie brali udział w zabawach mających na celu rozwój umiejętności społecznych.  Dzieci bardzo chętnie pisały listy z życzeniami i uprzejmymi pozdrowieniami  dla kolegów i koleżanek do naszej świetlicowej skrzynki życzliwości. Każdy uczeń otrzymał przynajmniej jeden miły list pełen ciepłych słów. W trakcie zajęć plastyczno – manualnych stworzone zostało Drzewko Życzliwości i Pozdrowień mieniące się pięknymi i kolorowymi dłońmi z zapisanymi życzliwymi hasłami, którymi chcielibyśmy się witać i żegnać każdego dnia. Przeprowadzono również wybory świetlicowego Króla i Królowej Życzliwości. Królem został Szymon Lubera (klasa 3a), a Królową Magdalena Ruman  (klasa 3a) oraz Dominika Wrzask (klasa 2a). Gratulujemy!

Drugim świętem obchodzonym w minionym tygodniu był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie uczcili ten dzień z przyniesionymi  przez siebie ukochanymi misiami. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki  o prawdziwych i pluszowych niedźwiadkach. Rozmawialiśmy również o historii tego święta, a w trakcie zajęć plastycznych uczniowie wykonali piękne prace przedstawiające ulubione misie z książek i bajek.

Ilona Sekman i Marta Stec

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status