“Pamięć Nieustająca”

5 listopada 2017 r. przed Narodowym Świętem Niepodległości odbyła się w Warszawie Gala V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Artystycznego “Pamięć Nieustająca”. Podczas Gali uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy i nagrody. Tytuł laureata uzyskali: Bartłomiej Babiarz z kl. III b gimnazjum za pracę „Historia Żydów w Ostrowach Tuszowskich, Ostrowach Baranowskich, Jagodniku i Trzęsówce”, Krzysztof Magda z kl. III b gimnazjum za pracę “Wieczornica – Sprawiedliwi wśród narodów”. Laur finalisty i wyróżnienie otrzymała Natalia Rębisz z kl. III c gimnazjum za opowiadanie „Piwnica”. Opiekunem merytorycznym nagrodzonych prac jest nauczycielka historii p. Zofia Krzyżak, która również została nagrodzona.
Gala rozpoczęła się złożeniem wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza w asyście wojskowej na Placu Piłsudskiego przez delegację laureatów konkursu. Druga część Gali i wręczenie nagród odbyło się w auli Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Joanna Pogórska – prezes Stowarzyszenia Ostoja przy Wiśle, które jest organizatorem konkursu, pogratulowała wszystkim nagrodzonym, których prace zostały wybrane spośród 1000 nadesłanych z całej Polski.
Konkurs objęty jest honorowym patronatem MEN, a także: Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, IPN i innych instytucji naukowych oraz samorządowych, prasy i telewizji. Skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.Głównym celem konkursu “Pamięć Nieustająca” jest budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Opiekunami grupy byli: p. Zofia Krzyżak i p. Bogusław Rębisz.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status