Uczniowie pełni radości życia

W poniedziałek 25 kwietnia br. w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy „Radość Życia”. Celem konkursu adresowanego do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych było zachęcenie młodzieży do rozwijania twórczości literackiej.

Organizatorzy poinformowali, że wpłynęło ponad sto prac. Z naszej szkoły wysłane zostały dwa opowiadania i trzy wiersze. Do  grona 46 finalistów zakwalifikowało się czterech uczniów z naszego gimnazjum. Podczas finału recytowali albo odczytywali swoje utwory. Jury oceniało oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy i kompozycję,  poziom językowy prezentacji, a także sposób interpretacji tekstu. Czwórka naszych uczniów została nagrodzona.

W kategorii: poezja szkoła gimnazjalna

Anita Róg III a                           I miejsce
Aleksandra Kościelna III b        II miejsce
Weronika Posłuszna III b        wyróżnienie

W kategorii: proza szkoła gimnazjalna

Bartłomiej Zięba III c               III miejsce

Gratulujemy!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status