Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego

W siódmym „Powiatowym Konkursie Matematycznym 1 z 10 o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia” organizowanym w naszej szkole, wzięło udział 44 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu kolbuszowskiego. Finał odbył się w czwartek – 28 marca. Jak co roku część ustną poprowadziła pani Maria Bryk – nauczycielka matematyki.

Zmagania uczniów uzdolnionych matematycznie obserwowali ich koledzy i koleżanki, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Podczas gali wręczenia nagród głos zabrał wójt gminy Cmolas p. Eugeniusz Galek, który corocznie wspiera działania matematyczne w naszej szkole. Pan wójt pogratulował matematykom realizacji pomysłu.

Dyrektor szkoły p. Józef Babiarz podczas przemówienia przekazał informację o współpracy ze szkołą w Belgii. W tym roku konkurs realizowany był również  w „Polskiej Szkole Leuven im. Wisławy Szymborskiej”, gdzie w Belgii pod czujnym okiem pani dyrektor Elżbiety Grabiec, uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi.

Relację wideo z wydarzenia w Cmolasie mogły oglądać dzieci ze szkoły w Leuven. Realizacja tych działań pozwoli obu szkołom na zaciśnięcie więzi dzieci przebywających w Polsce z tymi, którzy przebywają poza granicami naszego kraju. Nasza szkoła rozpoczęła w ten sposób współpracę z polską szkołą w Belgii.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Michał Mikoś – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

2 miejsce – Błażej Książek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Pozostali finaliści:

Julia Łakomy – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej

Piotr Sączawa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Ignacy Janus – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

Jacek Grosiak – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

Julia Szypuła – Szkoła Podstawowa w Lipnicy

Paweł Urbaniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej

Arkadiusz Maziarz – Szkoła Podstawowa w Cmolasie

Kacper Łuc – Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

 

Patronat honorowy na konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, a patronat medialny: „Tygodnik Korso Kolbuszowskie” i „Twoje Radio Cmolas”.

Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Cmolasie, a wszystkim uczestnikom zostały przekazane upominki przekazane przez biuro Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Podczas realizacji konkursu można było również spróbować świeżych owoców i soków w ramach realizacji „ Programu dla szkół” skierowanego na promocję zdrowej żywności. Produkty do degustacji przekazane zostały przez p. Jerzego Kiliańskiego- prezesa Spółdzielni Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Tarnobrzegu.

Wszystkim fundatorom nagród i sponsorom serdecznie dziękujemy.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

E. Łagoda